تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
کلیات و مفاهیم حسابداری صنعتی در خدمات حسابداری در کرج

حساب نگار امین

حسابداری در کرج

کلیات و مفاهیم حسابداری صنعتی در خدمات حسابداری در کرج

توضیحاتی راجع به نقش حسابدرای صنعتی در حسابداری مدیریت و خدمات حسابداری در کرج

مفهوم حسابداری صنعتی

حسابداری سیستم اطلاعاتی است که در نهایت هدف آن تهیه ی اطلاعات کاربردی برای تصمیم گیری استفاده کنندگان می باشد. استفاده کنندگان از اطلاعات حسابداری به صورت کلی به دو بخش تقسیم می شوند.

1- استفاده کنندگان درون سازمانی : همانطور که از اسم آن پیداست استفاده کنندگان از این اطلاعات خدمات حسابداری در درون سازمان هستند مانند مدیران یک شرکت در کرج.

2- استفاده کنندگان برون سازمانی : در تعریف این مورد نیز میتوان گفت تمامی استفاده کنندگانی که از بیرون از سازمان به چکیده ی اطلاعات سازمان نیازمندند. برای مثال میتوان سهامداران، بورس اوراق بهادار، نهاد های قانونی، اعتبار دهندگان و ... در کرج را نام برد.

در این چنین حالتی خدمات حسابداری در کرج نمیتواند پاسخگوی نیازهای این دو گروه باشد زیرا نیاز های هر دو گروه کاملاً متفاوت از همدیگر می باشد به همین دلیل حسابداری نیز با توجه به اطلاعات خروجی که هر کدام از این دو گروه به آن نیازمند هستند به حسابداری مالی و حسابداری مدیریت تقسیم شده است.

1- خدمات حسابداری مالی : برای مثال استفاده کنندگان برون سازمانی در کرج از این خدمات استفاده می کنند.

2- خدمات حسابداری مدیریت : برای مثال استفاده کنندگان درون سازمانی از این خدمات حسابداری در کرج استفاده می کنند.

خدمات حسابداری مالی در کرج با توجه به گزارشی که به گزارشی که استفاده کنندگان برون سازمانی می دهد و خدمات حسابداری مدیریت در کرج با استفاده از گزارش به مدیریت خود اتفاقات مالی رخ داده روزمره را به استفاده کنندگان گزارش داده تا تصمیماتی که نیاز است گرفته شود. حال میخواهیم به نقش حسابداری صنعتی در خدمات حسابداری در کرج بپردازیم. حسابداری صنعتی تمامی اطلاعات در مورد هزینه ها را برای خدمات حسابداری مدیریت و خدمات حسابداری مالی تهیه می کند. فرض کنید شرکتی در کرج خدمات حسابداری صنعتی چند کارخانه دیگر را  انجام می دهد در آن صورت خدمات حسابداری که در کارخانه انجام می شود احتیاج به اطلاعات اولیه که مرتبط با هزینه ها است را دارد که توسط خدمات حسابداری در کرج انجام می شود. حسابداری صنعتی به صورت کلی با توجه به دریافت اطلاعاتی که دارد ( یعنی هزینه ها ) حسابداری خاص خود به همراه قواعد و رویه های تقریباً ثابت و منظمی دارد که با توجه به قواعد یا فرمول های خود هزینه های ساخت کالا ها و ارائه خدمات را ثبت و گزارش می کند.

 

 

منیع: کلیات و مفاهیم حسابداری صنعتی در خدمات حسابداری در کرج

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 23 شهريور 1400ساعت 20:34 توسط ایمان | تعداد بازديد : 2 | |